architektonická a projektová kancelář

RD Nový Březenec

novostavba rodinného domu
  • 2360

Description

Pozemek pro stavbu RD má obdélníkový půdorys orientovaný z jihozápadu k severovýchodu, k přiléhající přístupové komunikaci, k níž se mírně svažuje.

Objekt RD je umístěn v severním rohu pozemku. Hmota domu je tvořená dvěma v úrovni podlaží se překrývajícími kvádry přízemí a patra. V jihozápadní části objektu tak vznikla zastřešená terasa a jihovýchodní fasáda přízemí se vstupem do domu je částečně chráněná konzolou patra. Střecha je plochá, ve dvou úrovních – střecha 1.N:P. a nižší střecha nad částí přízemí. Odstup od sousedních pozemků je 1,5m ze severozápadu, 1,5m od severovýchodu, 12,0m od jihovýchodní hranice a 14,8m od garáže na jihozápadě.

Podél jihovýchodní hranice pozemku ve vzdálenosti 1,5m od oplocení vede až ke stávající garáži zpevněná 3,0m široká komunikace, sloužící i k příležitostnému odstavení vozidel.

Vstup vede do zádveří se samostatnou místností šatny a dále do chodby se schodištěm, z níž se vstupuje do hlavního obytného prostoru (obývací pokoj s kk), koupelny, pracovny a technické místnosti. Přímé jednoramenné schodiště vede do chodby, odkud jsou přístupné všechny zbývající místnosti domu – tři ložnice, koupelna a WC.

Na krytou jihozápadní terasu vede vstup z obývacího pokoje.

Details

Related Projects

Ubytovna Michle

Přístavba patra ubytovny

RD Zličín

Návrh rodinnéhodomu

Kulturní dům Liteň

studie, DUR, DSP, DPS

Back To Top